Tüm Dişler Aynı Karede

Panoramik röntgen, çenelerin, tüm dişlerin, çene ve dişlerdeki bir çok rahatsızlığın tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmleridir.

PANAROMİK RÖNTGEN

Panoramik röntgen neden gereklidir?

  • Panoramik röntgen, çene ve dişlerde gözle görülemeyen çürük, kist ve tümör gibi oluşumların teşhisinde gereklidir.
  • Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir.
  • Çene ve dişlerle ilgili operasyonlardan önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi uygulanacak alanı geniş bir şekilde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır.

Dijital radyografi nedir?

Dijital radyografi; geleneksel filmler yerine sensörlerin kullanıldığı bir X-ray görüntüleme tekniğidir. Görüntüyü elde etmek için kimyasal işlemlere gerek kalmaz. Böylece zamandan tasarruf sağlanır. Aynı zamanda görüntü dijital ortamda rahatça transfer edilebilir. Konvansiyonel radyografilere göre daha az radyasyonla daha iyi kalitede görüntü elde edilebilmesi ise diğer önemli bir avantajıdır.


www.elitdentmersin.com ağız ve diş sağlığının korunması için bilgi aktarımı ve paylaşımı amacıyla hazırlanmıştır. Meslek etik kurallarına saygılıdır. Bu bilgiler hekimin tıbbi amaçlı muayenesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu sayfada yayınlanan resim ve yazılar Özel Elitdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nden izin alınmadan kullanılamaz.