Sağlık Turizmi.Özel Elit Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ülkemize özellikle Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve İngiltere hatta Amerika ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunmaktadır. 

Yurt dışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde Türkiye’yi seçmelerini sağlamaktadir. Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, Mersin’e gelen bir turist, konaklama, uçak ve diş tedavi gibi masrafları toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi, coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görme fırsatını bulmaktadır.

Yurt dışından kliniğimize diş yaptırmaya gelen hastaların tek tercih sebebi sadece maliyet değil. Ülkemizde verilen hizmet kalitesinin, hastayla ilgilenme süre ve alakanın diğer ülkelere göre çok üst düzeyde olması, sağlık yatırımlarının ve kullanılan teknolojilerin yeni olması oldukça etkili olmaktadır.

Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; Çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri, zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir.

Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır.

Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Eskiden porselen dişlerin içine konan metallerin yerini alan zirkonyum adı verilen güçlendirilmiş materyaller sayesinde, artık ışık geçirgenliğinin sağlandığı tamamen doğal diş görüntüsünde daha şeffaf dişler yapılabilmektedir. Metal desteksiz porselen dişlerin diğer bir avantajı ise, çok hafif oldukları için hastanın kısa sürede bu dişlere uyum sağlayabilmesidir.

İmplant için uygulama suresi 4 gündür. İmplant üzeri protezin uygulanması hastanın özel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Porselen ve zirkonyum gibi diş yapımları 4 günde, diş beyazlatma ve kompozit dolgular gibi estetik uygulamalar için ise aynı günde işlem tamamlanabilmektedir. Sağlık turizmi için Mersin’e gelen yurtdışı hastalarının yanı sıra, izinleri için Türkiye'ye gelen gurbetçi vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında ve izin dönemlerinde diş kliğinimizi tercih etmektedirler.

Ayrıca ELITDENT klinik hekimlerimiz de belli zamanlarda bizzat yurtdışında bulunmaktadırlar.


www.elitdentmersin.com ağız ve diş sağlığının korunması için bilgi aktarımı ve paylaşımı amacıyla hazırlanmıştır. Meslek etik kurallarına saygılıdır. Bu bilgiler hekimin tıbbi amaçlı muayenesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu sayfada yayınlanan resim ve yazılar Özel Elitdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nden izin alınmadan kullanılamaz.